4 шляхи зараження кішки мікоплазмозом

Серед самих різних інфекцій, що вражають вихованців проживають в будинку, виділяють мікоплазмоз – висококонтагіозна хвороба, що відрізняється ураженням кон’юнктивальної оболонки, проблемами в роботі верхньої частини респіраторного тракту і системи сечовиділення.

У важких випадках протікання мікоплазмозу уражаються суглоби (поліартрити) і статева система (безпліддя і мертвонародження).

Для усунення розвитку інфекції, володар зобов’язаний знати, які шляхи зараження існують.

1. Повітряно-крапельний шлях

Основний шлях передачі мікоплазмозу-повітряно-крапельний.

Носій інфекції поряд з виділеннями з очей і носових ходів, виділяють збудника в що знаходиться навколо середу.

Мікоплазмоз не відноситься до небезпечних захворювань, однак при зниженому імунітеті, патологічний процес може перейти в генералізовану форму, провокуючи небезпечні зміни.

У переважній безлічі випадків у 70% всіх домашніх кішок є умовно-патогенний паразит – мікоплазма. Але не у всіх вихованців з’являються ознаки розвитку інфекції. У тварин виділяють два типи збудника інфекції-M. gateae і M. Felis , що провокують розвиток великих наслідків для організму.

Небезпека полягає в тому, що мікоплазми не рахуються бактеріальними мікроорганізмами. Це внутрішньоклітинний паразит, що впроваджується в клітини організму і провокуючи великі зміни.

В процесі власної діяльності, збудник мікоплазмозу виділяє в кров токсини.

Токсичні речовини провокують порушення цілісності епітеліальних клітин, що вистилають респіраторний тракт, кон’юнктиву очей і сечостатеву систему.

2. При контакті хворої тварини зі здоровим

Зараження патогенними видами мікоплазмозу можливо при тісному контакті здорової тварини з хворим.

Головна причина розвитку інфекції-ослаблена імунна система. Дуже часто мікоплазмоз вражає маленьких кошенят і літніх тварин, а ще тих, що мають хронічні патології органів знаходяться всередині. Це пов’язують зі специфіками роботи імунітету.

Ослаблена кішка при контакті з хворим мікоплазмозом родичем, швидше за все інфікуватися. Перебіг патології залежить від своєчасного початку терапії і стану здоров’я.

3. Статевий шлях передачі інфекції

Проникаючи в організм тварини, мікоплазми, не маючи своєї мембрани, фіксуються до мембрани клітин організму. Відбувається свого роду злиття, провокуючи активність мікоплазм. У літературі мікоплазми вважаються мембранними паразита.

Безпосередньо микоплазменная хвороба не впливає на організм. При цьому, патогени як правило активізують своєрідний процес проліферації поруч розташованих клітин. В результаті непрямого впливу і пошкодження тканинних структур, відбувається збільшення відсотка імунних клітинних реакцій. Це призводить до підвищення чутливості клітин до вірусів і бактеріальних мікроорганізмів.

Дуже часто, мікоплазмоз передається статевим шляхом, під час планових і екстрених в’язок. Мешкають на слизовій оболонці статевих шляхів самки або самця мікоплазми можуть передаватися від однієї тварини до іншої.

У багатьох випадках, мікоплазмоз протікає в прихованій формі, виявляючись вираженою симптоматикою при порушеннях в роботі. Тварина може не захворіти на гостру форму мікоплазмозу після статевого акту з інфікованим котом.

Але мембранний паразит, влаштувавшись в слизових шарах статевих шляхів, про себе дасть знати при наступних станах:

  • сильний стрес у тварини;
  • вірусні інфекції;
  • стану після наркозу;.

Активізація збудника мікоплазмозу призводить до розвитку безпліддя у самок і зменшення якості насіння у самців. При розвитку мікоплазмозу у кішок, можуть з’являтися мимовільні аборти, є ризик народження мертвих або нежиттєздатних кошенят.

4. Від матері до кошенят

Не будучи бактерією (має власну оболонку), мікоплазма, як і хламідійна хвороба, впроваджується в слизові оболонки, значний час не виявляючись вираженими ознаками. При зниженні імунітету, відбувається активізація патогена. Особливо небезпечний мікоплазмоз для маленьких діток і виросли кошенят. Відсоток летальності в даній групі тварин дуже великий, без розпочатого вчасно лікування.

Інфікуватися маленьке кошеня може від власної матері при проході через родові шляхи, а ще внутрішньоутробно. Шлях передачі інфекції в даному випадку – трансплацентарний. Перебуваючи в утробі матері-кішки, малюки отримують патоген через плаценту і народжуються вже зараженими. У більшості випадків, кошенята уражені мікоплазмозом в животі самки, народжуються вже мертвими.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close