Оренда кімнати — оптимальний варіант заощадити на орендованому житлі

Оренда кімнати — оптимальний варіант заощадити на орендованому житлі

У різних містах особливо великих є багато навчальних вузів. Якщо врахувати, що більшості першокурсників і заочників не надається гуртожиток, особливо тим що навчаються на платному відділені, оренда кімнат є досить актуальною. Цей вид знімання житла також є найбільш вигідним варіантом для тих, хто збирається заощадити.

Ціни на кімнати

Ціна на оренду кімнати залежить від декількох факторів:

 • Місцезнаходження. Найдорожче обійдеться проживання на центральних вулицях міста і в місцях розташування головних університетів. У спальних районах можна знайти варіант дешевше.
 • Стан кімнати та зручності. Кімнати зі старим ремонтом і меблями стоять в районі 40 у. о. за місяць. Проживання зі свіжим ремонтом і хорошими меблями обійдеться близько 60 у. о. у місяць.
 • Наявність/відсутність господарів. Більшість кімнат здаються для проживання з господарями. Але є і варіанти проживання без власників квартири. Така оренда коштуватиме дорожче, в середньому 70-80 у. о.
 • Сезонність. Пік попиту на довгострокову оренду кімнат припадає на кінець літа, напередодні початку навчального року, а також під час сесій у заочників.

На що звернути увагу?

Щоб оренда кімнати з підселенням або без на тривалий термін пройшла успішно, слід дотримуватися деяких рекомендацій.

 • Необхідно дізнатися про всіх людей проживають у квартирі та познайомитися з ними.
 • Варто звернути увагу не тільки на кімнату, а й на загальний стан квартири.
 • Краще віддавати перевагу ізольованим кімнатам. Якщо ж кімната прохідна, це суттєвий привід поторгуватися.
 • Необхідно обов’язково скласти договір найму житла. Для уникнення побутових і фінансових конфліктів в ньому повинні бути чітко прописані всі умови спільного проживання.

Корисні рекомендації

Досвідчені орендарі, особливо ті, які самостійно шукають житло, із задоволенням діляться корисними порадами, заснованими на особистому досвіді. Тому до них варто прислухатися:

 • Завжди ведіть облік фінансів. Якщо у квартирі проживає кілька людей, і кожен орендує кімнату, слід підрахувати, яку загальну суму буде щомісяця отримувати орендодавець. Якщо сума вийшла нижчою за ринкову, то велика ймовірність, що ви маєте справу з шахраями. Якщо вище, то все нормально.
 • Не залишайте заставу, якщо ви проживаєте у квартирі разом з господарями. Вони зможуть в будь-який момент зайти в вашу кімнату, щоб переконатися, що ви відповідальна ставитеся до майна.
 • Не залишайте заставу, якщо орендуєте прохідну кімнату, або взагалі койко-місце. Зовсім не ви можете пошкодити меблі або техніку, але оскільки саме ви залишили заставу, з неї буде відніматися вартість ремонту.
 • Коли вас підселюють до інших орендарів, можна залишати гроші тільки безпосередньо власнику нерухомості. Самі орендарі не мають права здавати навіть окреме ліжко. Є варіант суборенди, однак він повинен бути чітко прописаний в договорі, і власник нерухомості повинен знати, що квартирант згодом будете перездавати об’єкт нерухомості повністю або по окремих кімнатах.
 • Завжди перевіряйте документи. Навіть якщо вас привели у квартиру знайомі, або ви впевнені, що в орендодавця є права власності, не зайвим буде переконатися. Тут основне питання стоїть не в довірі, а в укладанні угоди відповідно до законодавства.

Власник квартири може попросити у вас документи до візиту. Це стандартна ситуація. При зустрічі на вулиці, коли він поведе показувати кімнату, можете самі запропонувати йому перевірити ваш паспорт. Знаючи особистості один одного ви зможете відчувати себе спокійніше, і отримаєте більше ймовірності, що не потрапили до рук шахраїв, а маєте справу з реальним власником.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close