Найкрасивіші тварини у світі: топ-10

Найкрасивіші тварини мимоволі змушують нас милуватися і розчулюватися ними. Деякі види страждають через свою красу і перебувають на межі вимирання. Інші здаються красивими через складні процеси в нашому головному мозку. У топ-10 найсимпатичніших тварин увійшли павич, фризький кінь і панда.

Ара

Ара — найкрасивіша тварина у світі, на думку експертів сайту Animalwise. Ара належать до групи папуг Нового Світу. Вони дуже популярні у любителів-птахівників, відмінно підходять для домашнього утримання як птахи-компаньйони.

Ара — великий папуга, окремі особини досягають у довжину 95 см. Птах став знаменитим завдяки яскравому оперенню. Забарвлення поєднує зелені, червоні, жовті та сині відтінки. Від інших папуг ара відрізняється сплюсненим і сильно заокругленим дзьобом. У кожного птаха унікальний малюнок пір’я на мордочці, подібно до людських відбитків пальців.

Деякі види ара імовірно вимерли або перебувають під загрозою вимирання. Найбільшу загрозу для папуг становить вирубка лісів, через яку вони втрачають природне середовище проживання. Також папуг незаконно відловлюють через цінне пір’я.

Білий бенгальський тигр

Білий бенгальський тигр — найкрасивіший звір у світі, на думку Animalwised, визнаний символ величі та сили. Найкрасивішими вважаються білі тигри. Таке забарвлення тварини викликане рідкісною генетичною мутацією, тому білі тигри — рідкісні звірі. Тільки один тигр на 10 тис. особин має біле забарвлення.

Білі тигри, всупереч розхожій думці, не можуть вважатися альбіносами, тому що у них є чорні смуги. Вони (смуги) унікальні для кожної особини, не повторюються. Білі тигри поступаються в розмірах і ростуть повільніше, ніж їхні помаранчеві побратими.

Лев

Лев — одна з найкрасивіших тварин у світі. Леви удостоїлися бути зображеними на обкладинці видання «125 красивих тварин» National Geographic.

Леви — найвищі та найважчі представники котячих у світі. Вони озброєні 8-сантиметровими іклами. У левів добре виражений статевий диморфізм — самки помітно відрізняються від самців.

Головна відмінна і найкрасивіша риса левів-самців — грива. Інші види котячих не отримали від природи такого красивого еволюційного подарунка. Густа грива левів досягає 40 см завдовжки і складається з декількох частин:

Грива проявляється у піврічних левенят, а до третього року життя закінчується її формування. Така копиця візуально збільшує розміри лева, що допомагає їм відлякувати інших тварин. Самки віддають перевагу самцям з більшою гривою. Ще одна відмінна риса левів — пензлик на кінчику хвоста.

Лебідь

Лебідь — красивий птах із сімейства качиних загону гусеподібних. Це великі птахи, розмах їхніх крил може досягати трьох метрів. Колір оперення лебедів варіюється від білого до сірого і чорного. Головна відмінність і символ краси лебедів — довга шия.

Лебедів вважають символами краси та витонченості. Лебідь як символ краси зустрічається в римській, індіанській та кельтській міфологіях. Крім того, лебеді символізують сімейну вірність, оскільки вони моногамні і ростять виводок у парі.

Лебеді займають найважливіше місце в культурі людини. Цих птахів зображували на картинах відомі художники (Леонардо да Вінчі, Рубенс, Тінторетто, Поль Сезанн, Сальвадор Далі та ін.), Петро Чайковський присвятив їм балет «Лебедине озеро».

З лебедями пов’язано багато географічних назв, чорний лебідь — символ Західної Австралії. В астеризмі (легко помітна група зірок у нічному небі) Північний хрест легко відшукаєте сузір’я Лебідь.

Павич

Павичі — одні з найкрасивіших птахів у світі. Вони яскравий приклад того, що почуття естетичності притаманне не тільки людям.

Хвіст самця павича павича — найважливіший елемент природного відбору. Самки павича віддають перевагу самцям з більш пишним хвостом. Оцінюючи тільки зовнішній вигляд і красу потенційного нареченого, вони обирають павича з великою кількістю очних плям на хвості.

Як показали дослідження зоолога Петрі, у красивих павичів більш здорове потомство. Крім того, красивий хвіст павича, за словами вчених Н. Гіллгарт, Дж. С. Вінгфілда, свідчить про стійкість до паразитів.

Ці яскраві риси павичів інколи шкодять птахам, наприклад довгий барвистий шлейф приваблює більше хижаків. Проте можливість привабити кращого партнера та продукувати багато здорового потомства з лишком компенсує це.

Мандаринка

За твердженням Australian Geographic, найкрасивіша риба у світі — мандаринка. Вона виділяється барвистістю: у мандаринки унікальне забарвлення — поєднання синього і помаранчевого.

Завдяки своїй красі мандаринка дуже популярна як акваріумна рибка. Природний ареал проживання — західна частина Тихого океану.

Ця рибка виділяє смердючий запах, чим відлякує хижаків. Крім того, мандаринка одна з двох у світі риб, яка здатна виробляти сині пігментовані світловідбивні клітини, що відбивають світло, — ціанофори.

Панда

Панда — унікальний вид ведмежих. Головна відмінна риса звіра — чорно-біле розфарбування. Через нього панд порівнюють з єнотами і раніше називали плямистим ведмедем.

Панди досягають до 1,8 м у довжину. Тіло вкрите густим хутром білого кольору. Водночас у панди є чорні відмітини:

  • навколо очей;
  • на круглих вухах;
  • на лапах.

Люди вважають панд красивими не просто так: це пов’язано зі складними механізмами в нашому головному мозку. За твердженням дослідників із National Geographic, людям панди нагадують дітей.

Публікація Кембриджського Університету підтверджує цей факт: великі очі (плями роблять їх візуально більшими), круглі мордочки і великий розмір голови надають їм схожість із дитиною.

Крім того, навіть дорослі особини грайливі та люблять кататися на гойдалках і гратися. Наш мозок буквально змушує нас любити панд так, як ми любимо своїх дітей.

Дельфін

Дельфіни — ссавці загону китоподібних. Це не тільки красиві, але й дуже розумні тварини. Вони вважаються одними з найрозумніших тварин, а робота їхнього мозку схожа на роботу мозку людини або мавп.

Дельфіни живуть у зграях, у яких може бути дюжина або більше особин. Вони надзвичайно соціальні ссавці, спілкуються писком, свистом і клацанням. Деякі дослідники вказують на наявність у дельфінів мови, подібної до людської, проте це питання все ще залишається дискусійним.

Дельфіни виглядають так, ніби завжди посміхаються. Усе завдяки особливому розрізу рота дельфіна (дзьоба), який куточками нагадує посмішку людини. Їхнє тіло ідеально пристосоване для пересування у воді.

Фризький кінь

Фризький кінь — голландська порода, батьківщиною якої є Фрисландія. Стандартом фризького коня вважається чорна масть. Середня висота скакуна — 160 см. Фризів називають витонченими та чудовими тваринами.

За екстер’єром кінь виглядає як невеликий упряжний кінь. Фризи дуже маневрені та моторні для свого розміру.

З часів Середньовіччя порода користувалася величезним попитом у лицарів, які використовували фризів як бойових коней. Фризи мчали в атаку з лицарем у залізних обладунках.

Популяція кілька разів перебувала на межі зникнення, проте люди щоразу її відновлювали. Зараз коней цієї породи використовують для їзди в сідлі, упряжці, а також у виїздці. Фризи — ідеальні тварини для зйомок у кіно. Наприклад, їх знімали в «Масці Зорро» (1998).

Грета Ото

Грета Ото, або скляний метелик, — різновид щітконогого метелика. Головна особливість комахи — прозорі крила. Такі крила дають можливість метелику маскуватися в природному середовищі без використання великого арсеналу пігментів.

Основний ареал проживання метелика — Південна Америка. Прозорість крил досягається завдяки низькому поглинанню видимого світла і низькому розсіюванню світла тканинами. Дорослу особину легко впізнати за крильцями з темно-коричневими краями, що просвічуються.

Найкрасивіші тварини дивують людей своєю досконалістю. Різноманітність кольорів і форм тварин багатогранна. Найголовніше, що ці тварини красиві не тільки для нас, а й одна для одної. Пишні та яскраві форми — головний подарунок еволюції в боротьбі за можливість продовжити рід.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , ,
close