“Клаус” (2019): інформація про мультфільм, сюжет, рейтинги

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Повнометражний мультфільм «Клаус» 2019 року — свято, що зігріває серця. Такого схвального порівняння удостоїв анімаційний фільм відомий письменник і літературний критик Камболе Кемпбелл. Зрозуміти, чи справді заслужив похвалу «Клаус», допоможе думка критиків і глядачів.

Мультфільм «Клаус»: сюжет, персонажі, творці

«Клаус» (Klaus) — повнометражний комедійний анімаційний фільм, у якому розкриваються витоки народження легенди про доброго чарівника Санта Клауса.

Ідейний натхненник і творець фільму — художник-аніматор Серхіо (Серджо) Паблос. Раніше він працював над створенням діснеївських мультфільмів і був відомий публіці як співавтор франшизи «Гидкий Я». Аніматор задумав відродити мальовану анімацію як жанр кіномистецтва, який витіснила комп’ютерна графіка.

Чи вдалося це йому? У чому особливості сюжету, якими характерами володіють персонажі мультфільму? Зупинимося на цих моментах:

Головні герої

Головний персонаж Джаспер, всупереч стандартній схемі, зовсім не герой. Син багатого підприємця, що займається поштовим бізнесом, він типовий представник золотої молоді. Егоїстичний хлопець живе в розкоші за рахунок батька, байдикує і не замислюється про майбутнє.

Як би не старався батько, позбавлений мотивації хлопець постійно зазнає поразки у виконанні навіть найпростіших завдань. Невдачливого і комічного персонажа озвучив талановитий американський актор і музикант Джейсон Шварцман, відомий за серіалом «Смертельно нудьгуючий» (2009-2011).

Другий персонаж, який перебуває в центрі подій мультфільму, простий роботяга-тесляр на ім’я Клаус. У нього непроста доля: був одружений і мріяв про діточок, спеціально для майбутніх нащадків створював красиві іграшки.

Але його дружина померла від застуди, тому Клаус глибоко нещасний. Він став мовчазним і сумним. Свій голос добродушному, але похмурому старому подарував Джонатан Кімбл Сіммонс («Закон і порядок»).

Варто відзначити другорядних, але дуже колоритних персонажів, а також талановитих акторів, які змогли своїм голосом передати характер героїв. Серед них:

 • Пробивна шкільна вчителька Альва, в яку закохався Джаспер. Озвучила героїню відома акторка, продюсерка та сценаристка Рашида Джонс («Парки та зони відпочинку«).
 • Літня шкідлива дама, ватажок табору «чорнявих» місіс Крамп (Джоан Кьюсак).
 • Опонент місіс Крамп, ватажок клану «рудоволосих» — містер Еллінгбо (Вілл Сассо).

Особливості сюжету

Щодо сюжету, «Клаус» — мультфільм, у якому представлено альтернативну історію виникнення легенди про Санта-Клауса — найулюбленішого дідуся всіх дітей світу. Фільм починається з історії егоїстичного і ледачого Джаспера. Він живе в заможній родині та не дбає про майбутнє.

Батько, намагаючись пробудити любов до праці, відправляє сина в невелике містечко Смеренсбург, розташоване за полярним колом. Завдання Джаспера — відправити з острова 6000 листів від місцевого населення.

Приїхавши на місце, новоспечений листоноша виявляє, що в поселенні йде війна між двома кланами. Про написання листів у цій ситуації не може бути й мови. Щоб утихомирити місцевих жителів, Джаспер вирішує ощасливити їхніх дітей.

Він домовляється з похмурим старим Клаусом, який живе в хатині на відшибі, про те, що той зробить іграшки для дітей, а Джаспер їх розвезе. Сивобородий Клаус, який усе життя мріяв про власних дітей, погоджується, але з умовою: він розвозитиме подарунки разом із листоношею пізно вночі.

План спрацьовує: задоволені діти заражають щастям батьків. І навіть найвідчайдушніші учасники міжусобних конфліктів не здатні нашкодити місцевим героям. У підсумку Джаспер змінюється, він вирішує пов’язати своє життя зі Смеренсбургом. Сенс життя знаходить і Клаус.

Мультфільм «Клаус» (2019): рейтинги, цікаві факти

«Клаус» — мультфільм 2019 року, який отримав позитивні відгуки критиків і любов глядачів. Згідно з даними сайту Rotten Tomatoes, відразу після виходу картини рейтинг схвалення склав 91% на підставі 32 рецензій. На сьогодні показники мультфільму зросли до 94% (68 оглядів). Імениті критики хвалили проект за:

 • якісну і дуже красиву мальовану анімацію;
 • хороший гумор;
 • зворушливий і цікавий сюжет.

Загальна думка: «Клаус» — кандидат на статус різдвяної класики мультфільмів.

Кемпбелл Камболе назвав головного персонажа цинічним придурком, який вчиться любити. Але також зазначив, що в картині чудово передана атмосфера любові, а також ідея того, що доброта заразлива.

Цікаві факти

Багато студій та інвесторів відмовилися фінансово підтримати проект, вважаючи його занадто ризикованим. Як вдалося реалізувати незвичайний проєкт у дусі класичної анімації «Клаус»? «Нетфлікс», стримінгова платформа, у 2017 році придбала права на фільм і почала його фінансування. Компанія розгледіла в анімаційному фільмі потенціал — картина була націлена на отримання престижних нагород.

Що ще відомо про мультфільм? Ось найцікавіші факти:

 • Спеціально для роботи над новим проектом Серхіо заснував власну студію в Мадриді.
 • Серхіо Паблос залучив сильну команду художників, які в 1990-х роках брали участь у створенні мальованих мультфільмів для DreamWorks Animation і Disney. Сам же виступив як режисер, продюсер, а також автор сценарію.
 • Проєкт створено в традиціях мальованої анімації з використанням технологічних інновацій: у сценах застосовували технологію об’ємного освітлення і текстурування. У такий спосіб вдалося надати сценам і персонажам ілюзію об’ємності та уникнути ефекту наліпок на мальованому тлі.
 • Місце основної дії Смеренбург — місто в Норвегії, яке реально існувало в 1600-х роках.
 • У картині є саами — корінний народ Північної Європи. У фільмі вони виконують функції ельфів. Про традиційних магічних помічників Санти згадувати не можна було, бо сюжет виключав фантастику.
 • Анімаційна картина отримала номінацію на премію «Оскар», однак найкращим анімаційним повнометражним фільмом її визнала незалежна Британська академія кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA). Також фільм удостоєний семи премій «Енні» в різних номінаціях.

Відгуки глядачів

«Клаус», трейлер якого зможете переглянути нижче, на початку листопада 2019 року був представлений у кінотеатрах у рамках обмеженого показу. Уже з 15 листопада того ж року мультфільм став доступний широкій аудиторії на каналі Netflix. З цієї причини неможливо судити про успіх картини за касовими зборами. Єдине, що залишається, — це вивчити відгуки глядачів.

На популярному веб-сайті про кінематограф IMDb мультфільм «Клаус» отримав 8,2 бала з 10 можливих. У голосуванні взяли участь понад 100 тис. глядачів, які подивилися різдвяну комедію.

Що стосується російськомовних глядачів, детальну інформацію та враження глядачів про мультфільм можна знайти на сайті «Отзовик». Згідно з вітчизняним рейтингом, 98% глядачів рекомендують «Клаус» до перегляду.

Так, користувач pavlovaelya назвала анімаційний фільм добрим, зворушливим і динамічним, а також відзначила позитивний моральний посил: як залишитися нормальним суспільством, залишитися людиною і не скотитися у прірву воєн.

Були, звісно, і негативні відгуки. Свою думку висловив глядач UNA73, назвавши мультик сумним і похмурим. Не сподобалася графіка, а також численні сцени насильства і проявів злоби. Глядач вважає, що маленьким дітям таке не можна дивитися.

Думок може бути багато, а завдання кожного — скласти власну. «Клаус» має безліч переваг, що робить його вибором номер один для перегляду як сімейної різдвяної комедії.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Новий 2019 рік за східним календарем

«Клинок, що розсікає демонів»: персонажі аніме

Коли закінчується Ураза (Ораза) в Казахстані у 2022 році

Позначки:, , , , , , ,
close