Дейенеріс: що означає це ім’я, історія персонажа, цікаві факти

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Дейенеріс Таргарієн, відома також як Мати Драконів, є одним із ключових персонажів легендарної саги «Гра престолів«. Її творцеві Джорджу Мартіну вдалося вигадати величезний фантастичний світ, у якому триває жорстока боротьба за владу. Яскраві книжки були екрановані та викликали бурю інтересу по всьому світу. Особливо полюбився глядачам образ безстрашної і гордої Дейенеріс.

Деєнеріс Таргарієн: історія персонажа

Великий і знатний рід Таргарієн був правлячою династією. Але Ейріс Божевільний, батько Дейєнеріс, проявив себе жорстоким і кровожерливим королем. Під час його правління спалахнуло повстання. Кривавий політичний переворот спричинив втрату Ейрісом трону. Саме в цей момент на світ з’явилася його дочка, якій дали ім’я Дейенеріс Буренароджена. Дівчинку вберегли і відправили в Браавос.

Поки малятко підростало, у королівстві розгорнулися неабиякі ігри за корону. Для підрослої Дейенеріс її старший брат швидко організував шлюб за розрахунком. Нареченим обрали короля дотракійців (кхала). Кхал Дрого і Деєнеріс отримали цікавий весільний подарунок — яйця драконів, які вважалися прабатьками всіх Таргарієнів.

Кхалісі Дейенеріс і Кхал виявилися щасливою парою. Принцеса була врятована від деспотичних нахилів брата. Її метою стало народження спадкоємця, який би надалі зміг захопити омріяний Залізний Трон. І ось настає вагітність.

Але незабаром на принцесу нападають недруги. Потенційна загроза турбує владику семи королівств, він відправляє вірних людей з метою вбити Деєнеріс. Однак спроба не вдається. У відповідь Дрого висувається назустріч ворогу з військовим походом. Дружина вирушає з ним. Унаслідок нещасного випадку кхалісі судилося втратити і коханого чоловіка, і немовля, яке так і не з’явилося на світ.

Зійшовши на похоронне багаття, Деєнеріс знаходить замість смерті трьох драконів. Відтоді молода жінка наважується на виховання покоління вогнедишних істот, щоб повернути собі трон і помститися за смерть коханого.

Попереду на неї чекає випробування владою та новим шлюбом. Один із ключових героїв саги Джон Сноу і Деєнеріс виявляться пов’язані тісною спорідненістю. Але горда красуня з незламною вірою в себе продовжить шлях до своєї мети, незважаючи на всі перепони.

Яким вийшов образ екранної Дейєнеріс? Актриса Емілія Кларк («Термінатор: Генезис», «Хан Соло. Зоряні війни: Історії») стверджує, що в неї багато спільного з цією героїнею. Роль стала для неї улюбленою, а фанати кажуть, що Емілія чудово втілила життя Матері Драконів і показала розвиток її особистості від юної та наївної принцеси до істинної Таргарієн.

Дейенеріс: що означає ім’я, цікаві факти

Точна розшифровка імені Деєнеріс відома, мабуть, тільки Джорджу Мартіну. Популярний варіант пояснює ім’я так:

  • «дейн» з івриту перекладається як ‘Бог — мій суддя’;
  • корінь «еріс» має грецьке походження і походить від імені богині Еріди. Вона була пов’язана з руйнуванням і хаосом.

Згідно з цим тлумаченням, переклад імені принцеси звучить як ‘Бог — суддя мого хаосу’. У такому розумінні воно є віддзеркаленням владної установки, що веде Матір Драконів до Залізного Трону крізь усі перепони.

Серед цікавих фактів, які стосуються образу Деєнеріс і його впливу на реальне життя, варто відзначити такі:

  • як і багато інших персонажів Джорджа Мартіна, принцеса має свій реальний історичний прототип. Ним є король Англії Генріх Тюдор. Його вигнали з рідних земель, позбавили всіх прав на трон, після чого Генріх довгі роки боровся за корону;
  • Деєнеріс народилася з білосніжним волоссям і фіалковими очима. Особливий сенс закладено в зачіску героїні. У міру розвитку сюжету пишні білі кучері красуні поступово випрямляються. Це вказує на зміни в її характері та поведінці;
  • з метою народження хлопчика-спадкоємця і підтвердження права назватися кхалісі принцеса з’їла серце коня. Для зйомок цієї сцени був підготовлений спеціальний муляж із 3 фунтів (1,3 кг) мармеладу;
  • Деєнеріс завжди можна побачити в сукні, але під нею ховаються штани з чобітьми. Річ у тім, що будь-якої секунди на неї можуть напасти недруги, а отже треба бути готовою до оборони;
  • протягом 2012 року ім’я Кхалісі отримали 160 новонароджених дівчаток усього світу. Це слово не є іменем героїні, а вказує на те, що вона є королевою. А ось у Караганді дівчинку, народжену 26 квітня 2019 року, батьки назвали Дейенеріс. Новина отримала неоднозначні відгуки, але фанати саги вже точно були в захваті;
  • ім’ям Деєнеріс Таргарієн було названо новий вид морського равлика. Вчені, які захоплюються «Грою престолів», відзначили біле забарвлення тварини та вирішили увічнити улюблену героїню саги.

Сильна і смілива Мати Драконів, юна принцеса, яка пройшла крізь безліч бур, Дейенеріс повністю виправдовує своє ім’я. Спостереження за її захопливою долею викликає захват. У її перемозі неможливо сумніватися.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Що означає ім’я Аружан: походження, характер і доля

Що означає ім’я Мілана: характер і доля

Що означає ім’я Анастасія: походження, характер, доля і сумісність

Позначки:, , , , , , , , ,
close