15 ідей для кімнатних рослин для пишного, зеленого оазису

Джемма Джонстоун — експерт з садівництва, яка написала понад 120 статей для журналу The Spruce про те, як доглядати за найрізноманітнішими рослинами з усього світу. Вона об’їздила всю Європу, зараз живе в Італії.

Опубліковано 09/08/22Трендові відео

Якщо ваша колекція кімнатних рослин стає дедалі більшою, і ви вже не знаєте, куди їх подіти, тоді ви на правильному шляху до створення кімнатної оранжереї. Ні, вам не потрібно виділити місце для 350 рослин, щоб створити зелений оазис у квартирі, як це роблять деякі колекціонери-ентузіасти. Але кімната, освітлена шафа або місце на стіні, заповнене тропічними рослинами, може створити відчуття, ніби ви потрапили в пишний рай. Це також означає, що все разом для поливу та управління рівнем вологості.

Щоб створити рай для любителів рослин, подумайте про групування видів на основі їхніх потреб, умов, які ви можете запропонувати, а також про доповнення форм, текстур і кольорів.

Кімната з рослинами може потребувати більшого догляду, ніж одна-дві рослини-павуки, яких важко вбити, що сидять на кухонному підвіконні, але як тільки ви ввійдете в рутину і синхронізуєтесь зі своїми рослинами, це може стати корисним і медитативним досвідом.

Шукаєте натхнення, щоб влаштувати собі кімнату для відпочинку серед листя? Ознайомтеся з цими 15 ідеями зелених кімнатних рослин.

Аркадія ароїдів

Згрупувати рослини, які потребують однакового догляду та умов утримання, має сенс у великій колекції — у вас буде менше роботи, і ви зможете розташувати їх так, щоб вони отримували потрібне світло і тепло. Блогерка Христина, яка пише про рослини, має понад 130 рослин у своїй квартирі, і її колекція включає тропічні ароїди, такі як прекрасна монстера Тайське сузір’я та антуріум регале. Ароїдні, як і філодендрони та антуріуми, мають схожі вимоги до догляду. І, на щастя, багато з них напрочуд невибагливі у догляді, незважаючи на свій екзотичний тропічний вигляд.

Вінтажна кімната з висячими рослинами

Вертикальне озеленення зараз в тренді. Тож, якщо у вас обмежена площа приміщення або ви хочете захистити свої рослини від цікавих кошенят, чому б не підвісити їх до стелі? Саме так зробила Лаура. Вона успішно поєднує свою любов до рослин та антикваріату, розвішуючи рослини поряд з химерними вінтажними предметами, такими як старий пенні-фартинг. Існує безліч витких, ліановидних кімнатних рослин на вибір, залежно від того, скільки світла і тепла ви можете запропонувати.

Шафи, дружні до котів

Тепличні шафи — ідеальне доповнення до вашої кімнатної оранжереї, причому без шкоди для ґрунту. Вони чудово зберігають рослини в невеликих приміщеннях, ви можете додати лампи для світлолюбних видів рослин, а також легше контролювати їх температуру та вологість. Крім того, якщо у вас є коти, які люблять погризти ваші екземпляри, це вбереже рослини від пошкоджень. Це особливо важливо, якщо рослини токсичні для котів. Теплиці з шаф ІКЕА — це ідеальний хак, яким користується безліч батьків рослин, в тому числі й Шері, у якої понад 100 рослин живуть разом з її котами.

Місця для пуансетії та філодендрона

Якщо у вас коричневий палець і ви не знаєте, з чого почати, чому б не спробувати деякі рослини з сімейства потосових? Лаура розумно переробила вінтажну шафу з висувними ящиками, щоб виставити свою колекцію пухирців і філодендронів, і у неї все ще залишилося кілька ящиків для зберігання. Вийміть ці прості у догляді рослини, щоб мати змогу ретельно полити їх, коли вони цього потребують.

Позначки:, , , , , , ,
close