10 різних типів душових кабін і як їх вибрати

Лі має понад двадцять років практичного досвіду реконструкції, ремонту та покращення будинків, а також надає поради щодо покращення житла вже понад 13 років.

Дін Бірмайєр — експерт-підрядник з майже 30-річним досвідом у всіх видах ремонту, обслуговування та реконструкції будинків. Він є сертифікованим провідним теслею, а також має сертифікат EPA. Дін є членом Ради з питань поліпшення житла The Spruce’s Home Improvement Review Board.

Трендові відео

Душ у ванній кімнаті — це сантехнічний прилад, який дозволяє користувачам швидко очиститися під безперервним струменем води. Але в межах цього широкого визначення існує дивовижне розмаїття, починаючи від простих ручних душів, які встановлюються на носик змішувача для ванни, і закінчуючи каскадними душами-водоспадами, які роблять купання справді унікальним досвідом.

Незалежно від того, чи будуєте ви нову душову кабіну, чи переробляєте вже існуючу, у вас є кілька типів на вибір, які класифікуються за розміром або формою корпусу, або за способом подачі води. Душові кабіни варіюються від готових конструкцій, що ідеально підходять для встановлення своїми руками, до індивідуальних душових кабін, спроектованих і виготовлених професіоналами, які коштують багато тисяч доларів. Душові кабіни можуть бути округлими, квадратними, прямокутними або неокутними. Оскільки душові кабіни пов’язані з водою, система подачі води не менш важлива. Душові лійки-водоспади м’яко капають воду з висоти. Або ж ви можете віддати перевагу бадьорим відчуттям від душу для всього тіла зі струменями на різній висоті.

Незалежно від ваших уподобань, ви знайдете душ, який відповідатиме вашим потребам. Ось 10 різних типів душових кабін, які ви можете розглянути.

Готова душова вставка

  • Найкраще підходить для: Встановлення своїми руками, швидкого переобладнання.

Збірна душова кабіна складається з акрилового або скловолоконного піддону та формованих стін, що оточують душову кабіну. Невеликі душові кабіни іноді бувають цілісними, тоді як у великих душових кабінах використовуються окремі стінові панелі та піддон. Часто додаткові карнизи та мильниці є невід’ємною частиною стін, що оточують душову кабіну.

Оскільки збірні душові кабіни можна розбирати і доставляти окремими частинами, вони легше проходять у вузькі дверні отвори, ніж цілісні збірні конструкції. Багато збірних душових кабін можуть бути встановлені власником будинку

Ціни на них варіюються в широких межах, але можна придбати невелику збірну душову кабіну в комплекті з піддоном, стінками та дверима всього за 500 доларів, а можна купити і за кілька тисяч доларів.

Душ на замовлення

  • Найкраще для: Розкішних ванних кімнат.

Душові кабіни на замовлення зазвичай будуються професіоналами за індивідуальними специфікаціями власника будинку, що відповідає їхній назві. Як правило, душові кабіни на замовлення будують з натурального каменю або керамограніту. Душовий піддон часто створюється з мокрої розчинної основи, викладеної каменем або плиткою.

Душові кабіни на замовлення можуть мати будь-який розмір, форму та вигляд, який бажає користувач. Душові кабіни на замовлення, якщо вони побудовані з високоякісних матеріалів, можуть збільшити вартість будинку при перепродажі. На таку душову кабіну можна витратити тисячі доларів.

Душова кабіна зі скляним корпусом

  • Найкраще підходить для Великих розкішних ванних кімнат.

Душова кабіна зі скляним корпусом — це особливий тип душової кабіни на замовлення, побудований з панелей із загартованого скла товщиною 1/4 дюйма, які відгороджують кут ванної кімнати, де встановлені душові пристосування. Внутрішні стіни душової кабіни зазвичай викладені керамічною або керамогранітною плиткою від підлоги до стелі, а піддон, як правило, виготовлений з плитки, покладеної на замовлення. Скляні листи, закріплені по кутах металевими кліпсами, утворюють безрамні душові кабіни, які легше чистити, ніж каркасні, і які надають ванній кімнаті більше відчуття відкритості.

Душові кабіни зі скляним корпусом надзвичайно елегантні, але вони також можуть бути гарним вибором для душових без бордюрів, які забезпечують легкий доступ для людей в інвалідних візках та інших людей з обмеженими фізичними можливостями.

Вигнута душова кабіна

  • Найкраще підходить для Невеликих розкішних ванних кімнат.

Вигнуті душові кабіни зазвичай займають кут ванної кімнати і мають вигнуті двері, що розсуваються по витонченій дузі для забезпечення доступу. Вигнуті душові кабіни більш раціонально використовують простір, ніж прямокутні душові кабіни, хоча і коштують дорожче.

.

Кутова душова кабіна

  • Найкраще підходить для: Ванних кімнат з окремими ванною та душем.

Якщо дивитися зверху, кутова душова кабіна являє собою квадрат, утворений двома стінами і двома скляними листами однакової довжини. Один з листів скла має поворотні двері. Кутові душові кабіни акуратно ховаються і максимально економлять площу підлоги у ванній кімнаті. Їх часто використовують для економії місця у ванних кімнатах, які містять і ванну, і душову кабіну.

Нео-кутова душова кабіна

  • Найкраще підходить для Ванних кімнат з обмеженим простором.

Для деяких власників будинків неокутова душова кабіна є вдалим компромісом між кутовою та вигнутою кабіною. Розташовані в кутку, два плоскі загартовані листи скла утворюють дві сторони квадратної душової кабіни (стіни — дві інші сторони). Однак ці два листи скла не перетинаються. Замість них під кутом 45 градусів з’являється третій лист скла, який завершує конструкцію.

Комбінація ванна-душ

  • Найкраще підходить для: Багатофункціональні сімейні ванні кімнати.

Комбіновані ванно-душові кабіни встановлюються у ванних кімнатах протягом десятиліть як спосіб подвоїти банні процедури. Ванна — зазвичай це ніша з трьома стінами — має набір змішувачів, які керують як нижнім змішувачем ванни, так і верхньою душовою лійкою.

Хоча тенденція поступово відходить від такої установки на користь інсталяцій лише для душу, поєднання ванни та душу все ще залишається чудовим способом заощадити простір у невеликих ванних кімнатах. Особливо корисними комбіновані ванно-душові кабіни будуть у домівках з маленькими дітьми.

Душ для тіла

  • Найкраще для: Розкішних ванних кімнат.

Душ для тіла — це душ, який має кілька отворів в одній або декількох стінах для струменів води, висота яких варіюється від колін до плечей, а також душову насадку, розміщену над головою. Теоретично, душ для тіла може економити воду, ефективніше спрямовуючи її на конкретні ділянки тіла, а не покладаючись на те, що вода стікатиме вниз. На практиці цей тип пристосування забезпечує надзвичайно розкішний досвід купання.

.

Душова вежа

  • Найкраще підходить для Сучасних ванних кімнат.

Душова вишка — це металева колона, на якій розміщені елементи керування, душова лійка, ручний душ, форсунки різної висоти та елементи керування. Ці пристрої усувають необхідність у численних отворах у стіні душової кабіни. Завдяки витонченому дизайну, душові вишки найкраще підходять для ванних кімнат у сучасному стилі.

Душ-водоспад

  • Найкраще підходить для Великих розкішних ванних кімнат.

Душ-водоспад — це душова лійка, розташована вище, ніж звичайна душова лійка, яка випускає м’який, схожий на дощ, потік води. Така душова лійка може не підійти користувачам, які віддають перевагу масажному відчуттю тиску води на шию і плечі. Це також не найкращий вибір для економії води, оскільки цей тип душу заохочує до повільного, розкішного купання. Але якщо ваша мета — розкіш, жоден інший тип душу не впорається з цим завданням краще.

Як вибрати тип душової кабіни

При реконструкції ванної кімнати або будівництві нової ванної кімнати ви повинні враховувати три основні фактори при виборі типу душової кабіни:

Бажане використання: Основна ванна, призначена для приватного, розслабленого використання, вимагає зовсім іншого обладнання, ніж та, якою користуються різні члени сім’ї або гості, які щоранку повинні швидко збиратися до школи або на роботу. Добре подумайте, скільки часу ви зазвичай приймаєте душ, і що є основною метою — розслаблення чи просте швидке очищення.

Бюджет Більшість типів душових кабін доступні в різних варіантах для задоволення різних бюджетних потреб, але деякі типи душових кабін за своєю суттю є більш дорогими. Наприклад, велика душова кабінка з кахлю на замовлення зі скляними стінами та душовою лійкою-водоспадом, швидше за все, не підійде вам, якщо у вас обмежений бюджет.

Простір: Не дивно, що велика, простора ванна кімната дає вам більше можливостей, коли справа доходить до вибору типу душу. У великих ванних кімнатах ви можете встановити як ванну, так і окрему душову кабіну, тоді як у більш тісних ванних кімнатах може знадобитися лише душ або комбінована душова кабіна.

Навички майстра: Сантехнічні, теслярські та плиточні навички, необхідні для створення душової кабіни, вимагають спеціальних навичок, і якщо ви плануєте виконати частину або всю цю роботу самостійно, це, безумовно, вплине на тип душової кабіни, яку ви оберете. Наприклад, збірні душові вставки або неокутові душові кабіни є популярним вибором для майстрів із середніми навичками, але надзвичайно досвідчені майстри можуть встановити більш складні душові кабіни на замовлення.

Позначки:, , , , , , ,
close