10 порад, як запобігти появі цвілі у ванній кімнаті

Анабель Бернар Фурньє — письменниця-фрілансер, яка спеціалізується на домашньому декорі та дизайні інтер’єру. Вона пише про інтер’єри з 2012 року і фокусується на дизайні ванних кімнат та персоналізації житла.

Джилліан — журналістка-фрілансерка з 10-річним досвідом редакторської роботи в жанрі лайфстайл. Вона є автором і фактчекером для TripSavvy, а також фактчекером для The Spruce.

Трендові відео

Незалежно від того, чи є ви власником або орендарем, боротьба з цвіллю у ванній кімнаті є обов’язковою, якщо ви хочете зберегти приміщення чистим, безпечним і здоровим. У кожній ванній кімнаті природним чином накопичується волога, але осушення приміщення може допомогти запобігти появі цвілі або сповільнити її ріст, якщо вона вже з’явилася. Зниження рівня вологості у вашій ванній кімнаті — це перший і найважливіший крок до боротьби з цвіллю, якого можна досягти такими методами, як використання витяжних вентиляторів, усунення протікання, запуск осушувача повітря або навіть просто відкривання вікон.

Зберігати ванну кімнату чистою від плісняви відносно легко, якщо ви будете регулярно прибирати. Дотримуйтесь цих простих порад і рекомендацій, щоб мінімізувати вологість і дізнатися, як запобігти появі цвілі у ванній кімнаті.

Придбайте хороший витяжний вентилятор

Витяжний вентилятор має важливе значення у ванній кімнаті. Вентиляційні отвори витяжного вентилятора всмоктують вологу з повітря і виводять її назовні. Це перша лінія захисту від вологи та цвілі. Існує багато типів витяжних вентиляторів для ванних кімнат, тому важливо знати, який розмір вам потрібен. Показник CFM (кубічних футів на хвилину) на вашому вентиляторі покаже вам, чи достатньо він підходить для цього приміщення. Якщо він занадто малий, купіть більш потужний. Щоб розрахувати ідеальну потужність вентилятора, помножте квадратний метр приміщення на 1,1 для 8-футової стелі або на 1,5 для 9-футової стелі.

Правильна експлуатація вентилятора

Недостатньо просто увімкнути вентилятор під час прийняття душу або ванни — ви повинні залишити його увімкненим щонайменше на 30 хвилин після завершення. Це запобігає пошкодженню стін і стелі залишками вологи та утворенню цвілі. Хороший спосіб зробити це — поставити вентилятор на таймер — тоді вам не доведеться повертатися до ванної кімнати, щоб вимкнути його пізніше.

Порада

Приймаючи дуже гарячий душ, ви підвищуєте рівень вологості у ванній кімнаті. Натомість приймайте прохолодний душ, щоб зменшити вологість.

Полюбіть свій скребок

Звичайно, це трохи дратівливе завдання, особливо коли ви поспішаєте вранці, але скребки для ванної кімнати існують не просто так. Насправді, якщо ви витратите кілька секунд на те, щоб провести скребком по ванні, стінах душової кабіни та дверях душової кабіни одразу після миття, це суттєво зменшить вологість у приміщенні. Крім того, якщо ви бачите, що з вікна вашої ванної кімнати капає вода, витирайте її рушником, щоб запобігти утворенню конденсату. (Хронічний конденсат може означати, що вам потрібна додаткова ізоляція вікон).

Усуньте всі протікання

Цвіль у ванній з’являється не лише через воду в душі чи ванні. Протікання також може призвести до накопичення вологи і росту цвілі. Щоразу, коли ви бачите протікання або капання, не залишайте його на потім. Якщо можете, усуньте її одразу, або викличте сантехніка, якщо це необхідно. Очікування тільки погіршить ситуацію, особливо якщо пліснява приживеться і почне розростатися. Позбутися цвілі набагато важче, ніж запобігти її появі.

Позначки:, , , , , , ,
close