ТВОРИТЕЛІ – ЖОАНА КАРВАЛЮ

Що було першим у вашому житті: наука чи мистецтво?

Коли я ріс, мої захоплення завжди вагалися між тією чи іншою формою науки і тією чи іншою формою мистецтва. Спочатку між хірургом та артистом балету. Пізніше, між біологією та образотворчим мистецтвом. Коли настав час обирати, я вибрав біологію. У той час я був одержимий красою генетики. Однак я ніколи не переставав малювати і в основному проводив вільний час, згорбившись над якимось аркушем паперу з ручкою в руці. Лише набагато пізніше я зрозумів, що можна об’єднати ці дві області і перетворити те, що зазвичай сприймається як дихотомія, на щось дуже цікаве саме собою.

Ілюстрація для статті Інституту Гюльбенкяна Сьєнсії «Дослідження таємничого лісу всередині нас» (2021), автор Жоана Карвальо

Які науки стосуються вашої художньої практики?

Моя повсякденна робота присвячена переважно тем, пов’язаних з біологією. Початок моєї кар’єри ілюстратора було зосереджено на таємному житті бактерій та мікробіології загалом. Тепер, коли я працюю фрілансером, моя робота поширилася на інші галузі біології та біотехнології. Щодня я читаю і досліджую нову наукову тему, щоб проілюструвати її, і це один з найцікавіших аспектів моєї роботи.

Які матеріали ви використовуєте для створення своїх робіт?

Залежно від масштабу проекту, мої роботи можуть бути виключно цифровими, заснованими тільки на традиційних техніках, або на їх суміші. Іноді я працюю над векторними об’єктами і використовую Adobe Illustrator або Affinity Designer.

В інших випадках я працюю з традиційними матеріалами і зазвичай віддаю перевагу чорнилу та графіту на різних видах паперу. Більшість моїх робіт – це гібрид традиційних та цифрових технік. Для мене робота на стику цих двох медіа – найприємніше місце. Ці фрагменти завжди починаються з паперу, а потім скануються для подальшого забарвлення, що робиться в Adobe Photoshop. Раннє ембріональний розвиток (2022), Жоана Карвальо
Рука, що тримає олівець поруч із докладним малюнком водоростейChlamydomonas Reinhardtii (2022), автор Джоана Карвалью

Твор мистецтва/виставка, яким ви найбільше пишаєтеся:

Кожна нова робота, над якою я працюю, дуже відрізняється від попередньої, і будь-яка спроба порівняння є для мене складним завданням. Всі вони несуть урок зростання і вчать мене ставати краще з кожним днем. У мене є одна робота, яку я завжди люблю виділяти просто тому, що вона стала для мене поворотним моментом і завжди нагадує мені про моє походження як наукове, так і художнє.

Однією з перших моїх наукових ілюстрацій була анатомія самця Drosophila melanogaster. Я зробив це, коли ще був техніком-дослідником, і подарував його тодішньому керівникові. Це був перший раз, коли я зрозумів силу з’єднання зображення з історією і ту складність, яку це може приховувати. Коли я закінчив його, я знав, що хочу стати науковим ілюстратором. Виставки, як і раніше, здаються мені недосяжними, але я сподіваюся, що майбутнє відкриє деякі можливості в цій галузі.

Навколо нього плавають інші бульбашки, повні мікробів. вчені та/або художники надихають та/або вплинули на вас?

Мій перший контакт із науковою ілюстрацією, який я пам’ятаю, був обкладинкою підручника з клітинної біології, зробленої Девідом Гудселлом. Це зображення ендоцитозу аквареллю, яке викликає бажання поринути у тисячосторінкову книгу з клітинної біології. Вчитель, який познайомив мене з книгою, був першим ученим, якого я зустрів, який заохочував студентів малювати те, що вони спостерігатимуть у мікроскоп. Я створював SciArt ще до того, як дізнався про це. Малювання клітин та комах в університеті надихнуло мене на відкриття робіт Ернста Геккеля, Теодора Бовері, Ежена Сеги та багатьох інших. Від класичної натуралістичної ілюстрації незабаром моя цікавість перенесла мене в інші області, і я закохався у роботи таких художників та авторів, як Едвард Горі, Чарлі Харпер та Ерже. Всі ці люди надихають мене і список продовжує розширюватися. Світ сповнений талантів та творчості, якщо тільки знати, де шукати. І дуже цікаво дослідити все це та дозволити цьому вплинути на мою роботу.

Наукове мистецтво — це новий термін, пов’язаний із поєднанням мистецтва та науки. Як би це визначили?

Наукове мистецтво — це загальний термін, який стає дедалі ширшим у міру того, як наука проникає у нові й нові сфери життя суспільства. На мою думку, воно поєднує всі форми мистецтва, які використовуються для пояснення фізичного світу навколо нас. Поезія, ілюстрація, фотографія, скульптура, музика та кіно — все це можна використовувати для оповідання наукових історій. Одна річ, яка мені цікава в ньому і в тому, як він використовується, це те, як він створює почуття спільності. В іншому випадку люди, які займаються SciArt, швидше за все, не спілкувалися б один з одним, тому що вони походять з таких різних реальностей і говорять на різних художніх мовах. Об’єднання всіх цих поглядів воєдино дуже позитивно і створює багате середовище для інновацій у способах поширення науки. Я з нетерпінням чекаю на можливість побачити майбутнє спільноти SciArt.

Вринда Наїр

Вринда Наїр – аспірант і громадський діяч, що працює над докторською дисертацією з фізики в Університеті Конкордія, Монреаль, Канада. Нині працюю над створенням ліків із малих молекул, які реалізують глибоке навчання. Вона також є скарбником Форуму у справах аспірантів (FGSA) Американського фізичного товариства. Вона є опублікованим автором-поетом трьох книг, у тому числі двох збірок віршів: «Це плотський світ» (паперова книга), «Abuzz» (електронна книга Kindle) та однієї книги для самодопомоги: «Мотивуйте свої гени» (електронна книга Kindle) . Вринді також належить рекорд із написання віршів в алфавітному порядку з Книги рекордів Індії. Вона пише в своєму блозі на різні теми і розробляє безліч видів мистецтва. Вона фрілансер, що надає такі послуги, як написання контенту, редагування резюме, СОП, створення презентацій тощо. Вона також є сертифікованим професійним лайф-коучем, дизайнером навчальних матеріалів, художником та цифровим ілюстратором та захоплена грою на скрипці. Вона активно підтримує багато ініціатив, таких як жінки у STEM, підтримка вчених-художників, працювала з різними організаціями та пропонувала волонтерські послуги. Вона вірить, що живе у сангвінізмі.

Позначки:, , , ,
close