Акваріуми в стіні: різновиди та рекомендації з оформлення

Акваріуми в стіні: різновиди та рекомендації з оформлення - Ветеринар

Акваріум заслужено можна назвати одним із типових атрибутів сучасної квартири. Хоча слово «стандартний» не дуже правильне, адже водний резервуар може так відрізнятися від своїх побратимів, які мають більш консервативний вигляд, що в єдиний ряд його і не поставиш.

Дуже великі й дуже дорогі або маленькі, але стильні, вони стають важливим компонентом вітальні (або кухні, поєднаної з вітальнею). Одним з дуже популярних на даний час варіантів вважається акваріум, що знаходиться в стіні.

Ключові умови до розташування

Вбудовані акваріуми є конструкціями з деякими особливостями. Щоб встановити акваріум у стіні, доведеться взяти до уваги цілу низку чинників.

 • Подібному резервуару необхідна дуже міцна основа. Тільки подібна подужає навантаження.
 • Перш ніж встановити обладнання для освітлення, необхідно провести нехитрі розрахунки. Акваріуми розміщують на віддаленні від вікна, тому природного освітлення вони позбавлені. Однак без світла представники флори і фауни у водоймі в будинку не виживуть.
 • Не можна розташовувати вбудованого типу акваріум поруч з нагрівальними пристроями, при коливаннях різних температур багато видів риб можуть померти.

Зазвичай робота над створенням вбудованого акваріума починається з плану. Ви особисто можете схематично зобразити власний інтер’єр і зазначити, де в ньому знайдеться місце акваріуму. Потім прорахуйте, що з вигаданого можна виконати власноруч, а що вимагає умілих рук фахівців. Простіше встановити в стінку квадратний або прямокутний резервуар.

Частини збоку акваріума можуть як виходити за площину стіни, так і зливатися з нею.

Акваріум зазвичай вбудовують так, щоб видно його було з будь-якої точки кімнати. Стінка під нього має бути вільною, без перевантаженості деталями. Резервуари в самому центрі стіни мають дуже вигідний вигляд, як картини.

Якщо житлову площу оформлено як студію, то акваріум можна розмістити в перегородці, яка не має дверей, що виконує функцію зонатора. Це класно прикрашає її і перетворює квартиру зі скромної студії на дуже стильний простір.

Плюси і мінуси

Переваг у подібної ідеї буде більше, ніж мінусів. Акваріуми людство знає вже не одну тисячу років. Крім того, що це просто красиво, акваріумістика допомагає людині психологічно розрядитися, відключитися від багатозадачності та метушні. Підводний ландшафт, красиві рибки і красиві рослини змушують дивитися на них довго і отримувати від цього задоволення.

Люди зізнаються, що акваріум у будинку — це їхня власна територія комфорту, яка допомагає прийти до гармонії, балансу, «взяти себе в руки».

З решти позитивних властивостей вбудованого в стінку акваріума відзначають такі.

 • Він допомагає візуально зробити простір більшим. Гра води і світла створює потрібний для маленьких приміщень ефект. Якщо кімната розміщена з сонячного боку, ефект посилиться.
 • Ховає недоліки кімнати. І це теж доведено — якщо в стінку вмонтовано гарний акваріум, за деякі нерівності та інші неточності в оздобленні погляд уже не «чіпляється».
 • Розслабляє. І про це можна говорити знову, адже окрім психологічного настрою, споглядання домашнього царства під водою дає можливість навіть поліпшити показники тиску артерій. Гіпотензивним засобом акваріум назвати на повному серйозі не можна, але ось те, що він справді нерідко стає надбанням гіпертоніків — факт. Це хороший домашній релаксант.
 • Служить домашнім живим куточком. Якщо в будинку ростуть діти, акваріум для них — жива природна абетка. Уважні батьки навчать малюків дбайливо ставитися до «будиночка для рибок», сформують поняття про турботу і повагу до всього живого.
 • Значно змінює інтер’єр. Якщо грошей на справжній ремонт немає, то потрібно буде витратити їх на щось одне, що може значно змінити стиль приміщення. І акваріум у стіні класно з цим справляється — він має гарний вигляд у приміщеннях, не «задавлених» декором, допомагає необжитим просторам виглядати живішими, привертає увагу.

Залишилося на противагу цьому списку навести недоліки. Один із них — неможливість у 100% випадків вбудувати в стінку акваріум . Не всі стіни витримають подібну конструкцію, та й у багатьох випадках доводиться звертатися до професіоналів. Малими зусиллями зробити такий дизайн-трюк не вийде.

Зрештою (якщо звичайно ви не встановлюєте сухий акваріум), за вбудованою системою знадобиться регулярно стежити. Рибки потребують корму і постійної підміни води, рослини можуть потребувати підживлення. Доведеться дивитися і за тим, як працює фільтр, чи потрібно сифонити ґрунт тощо.

Словом, акваріумістика — це не тільки пристрасть, а й робота.

Огляд видів

Моделей внутрішньостінних акваріумів кілька, розглянемо найпопулярніші з них.

Перший варіант — вбудовані в нішу конструкції. Конструкції несучого типу в даній установці застосовуватися не можуть, тому схожі резервуари не можуть стати прикрасою квартир у будинках з панелей. Коли в таку ємність вибираються рослинність і рибки, береться до уваги її подовжена форма.

Для прикраси зазвичай застосовується штучна флора, яку в ніші видно дуже добре. Аналогічні конструкції комплектуються з декоративним фоном, і це, зрозуміло, абсолютно не полегшує обслуговування.

Щоб зробити меншими витрати, акваріумісти віддають перевагу ємностям об’ємом 100-120 літрів.

Інший спосіб — вбудовані конструкції. Маленький світ під водою в стіні між кімнатами сьогодні є доволі поширеним варіантом, адже він проглядається з 3-4 боків, і інтер’єр тільки виграє від цього елемента.

Однак є у випадку акваріума, вбудованого в перегородку, деякі нюанси:

 • до резервуару фахівці підведуть фільтраційне обладнання, яке весь час працює;
 • в акваріумі необхідно замінювати воду, проводити чистку ультрафіолетовим випромінюванням, інакше не вдасться уникнути скупчення органіки, токсичної та небезпечної;
 • для наповнення такого акваріума необхідне застосування фенотипів, які прекрасно переносять стреси, тому що в таких ємностях складно сховатися;
 • сервіс такого резервуара займає багато часу і сил.

Ще один гарний варіант — встановлення резервуара в декоративну перегородку, яка може бути в одній із частин будинку. Вона також створює роль декоративного зонатора простору. Щоб зручно було обслуговувати конструкцію, зверху залишається місце, яке дає змогу дуже легко встановити світильне обладнання, фільтри та інші пристрої для підтримування життя в акваріумі.

А є ще тонкі акваріуми в меблях, у підлозі, у величезній шафі. Прекрасною заміною (і набагато доступнішою) цим усім варіантам можна назвати великий плоский штучний акваріум на стінці.

Це не більше ніж імітація, «обманка», але і вона може бути стильною, витонченою, приголомшливою.

Штучний підвісний акваріум цілком доречно порівняти зі штучним каміном. Так, це тільки гра у світ під водою, але й у неї є власні вигідні сторони.

 • По-перше, технології пішли максимально далеко, і практично ніхто з першого погляду визначить, справжній це акваріум чи імітація.
 • Друге, існує дуже багато людей, які думають, що домашні акваріуми — це неповага до фауни, і не наважуються придбати додому такі «будиночки для риб» собі на потіху. А ось до штучного варіанту етичних претензій не з’являється.

Не потрібно одразу ж купувати великий і складний акваріум, підселяти туди рідкісних мешканців і дивовижні рослини, якщо у вас немає досвіду догляду за звичайнісіньким резервуаром з гуппі або півниками.

Акваріумістики є сенс вчитися за принципом «від звичайного до складного».

Особливості оформлення

Перше й основне правило — ретельно зважити, який вигляд матиме акваріум, яким будуть його дизайн і наповнення. Прикро, якщо під час встановлення подібної конструкції не вийде зробити гармонію в просторі. Але ж палітра кольорів багато що вирішує в кімнатному інтер’єрі, і якщо акваріум зроблений в одних відтінках, що не перегукуються зі стіновим оздобленням та інших поверхонь, не вийде стильової єдності та органічної картини.

Стилі акваріумів чітко виділені і можуть стати орієнтиром для оформлення вашого резервуара. У цьому разі необхідно дотримуватися позначеного дизайну і не виходити за його рамки.

 • Японський. Імітація природи не вважається основною думкою цього акваріумного дизайну, в самому центрі стилю в Японській тематиці — композиція, яка повинна заспокійливо діяти на споглядача. Вгадуються запозичення з саду каменів, техніки бонсай, культури Японії загалом. Але головним правилом оформлення в такому роді акваріумів вважається мінімалізм.
 • Голландський. А це справжній підводний сад, що вимагає акуратного наповнення, що нагадує клумбу з рослинністю, впорядкованою за характеристиками. Рослини розміщуються ярусно, це пікантність голландського стилю.
 • Морський. Дуже популярний стиль. Акваріум заповнюється морською водою і заселяється автентичними жителями (і це не тільки рибки). Якщо дотримуватися правил контрасту у виборі риб, застосовувати найпрекрасніші рослини, у видовищності єдиної композиції сумніватися не потрібно буде. Невелике море просто вдома — найкраща підмога тим, хто сумує за відпочинком на березі моря.
 • Справжній (біотопний) стиль. Цей варіант передбачає гранично детальне відтворення певного ставка. Такі резервуари зазвичай служать об’єктами наукового спостереження.

Зрештою, озброївшись певними знаннями, можна зробити світ під водою у своєму, вигаданому стилі. Хтось намагається дістати «уламки Титаніка», копії знаменитого затонулого у водах Атлантики корабля, і безпосередньо вони є смисловим центром настінного акваріума. Хтось влаштовує туди красивий і незвичайний корч, який концептуальний сам по собі. І, до речі, власне корчі витіснили популярні раніше пляшки з джином всередині та інші фантазійні історії.

Дуже часто натуральні елементи природи займають основне місце в домашніх міні-водоймах.

Зрозуміло, багато чого в оформленні акваріума визначає його розмір — якщо це резервуар на 200 л, йому підпорядковані будь-який стиль і різноманітність у наповненні. Хоча сьогоднішня мода на мінімалізм показує: вишуканість, ненавантаженість елементами мають в інтер’єрі не менш переконливий вигляд.

Акваріум у стіні може стати тією самою «вишенькою на торті», якої не вистачало інтер’єру вашого житла.

У наступному відео дивіться набагато більше пізнавальної інформації про акваріуми для внутрішніх перегородок.

Позначки:, , , , , ,
close